Choď na obsah Choď na menu
 


Nakoľko sa jedná už o dosť starú hru, tak šikovní ľudia vymysleli pár "vylepšení" ktoré uľahčia hru a niesú zakázané (na rozdiel od cheatov) okrem niektorých serverov.

  • Begrip - jednoduchý trik, ktorý si hráči často nastavujú na koliesko na myši. Podstata je v tom, že hráč si na koliesko myši nastaví funkciu "duck" (prikrčenie) ktorá je v základnej konfigurácii na klávese Ctrl. Vytvoria tým pohyb ktorý nieje počuť ani pri normálnom behu. Hráč tým získava výhodu, že súperi ho nebudú počuť a nemusí pri tom používať funkcia Walk (klávesa Shift).
  • Bunny Hop (bhop) [1]- tento trik je ťažký na učenie ale keď ho budete vedieť získate voči súperom výhodu. Bunny hop využíva chybu enginu hry a preto dokáže spôsobiť rast rýchlosti až po maximálnu ktorá je na serveri nastavená (pozor - nieje to Speedhack !!! ). Ak chcete návod tak si prečítajte toto :

1.) Rozbeh - rozbehneme sa (držíme dopredu), keď sa rozbehneme stlačíme strafe doprava zároveň točíme myšou doprava...
2.) Prvý skok - po rozbehu, v momente keď budete držať doprava pustíme kláves dopredu a hneď na to skočíme, čím presnejšie tým lepšie, pri momente keď ideme skočiť by sme nemali točiť myšou...
3.) Vo vzduchu – tu držte strafe doprava a zároveň tak isto točíte myšou, proste musí to ísť rovnako strafe/myš, môžete robiť aj napr. multistrafe (návod k nemu je v Long Jumpoch) aby ste čo najďalej doleteli...
4.) Prvý dopad a druhý skok – po dopade hneď jump (nehýbeme myšou), proste to musíte trafiť kedy skočiť, nie skoro nie neskoro... nebojte sa to trafíte... potom sa presmerujeme napríklad doľava... a tak ďalej...

  • Jump bug - Tento bug sa dá využiť pri skoku z väčších výšok. Spôsobí, že pri dopade z výšky sa nespôsobí žiadne poškodenie (damage), čiže stále budete mať rovnako HP. Ako na to? Ako na to? Spadnete, skrčenie sa (držaním klávesy ), výskok v skrčení, pustenie skrčenia v momente dopadu. Nie vždy sa trafíte do toho bodu kedy nedochádza k zraneniu preto odporúčam radšej ďalší bug ktorý súvisí so skokmi
  • Edge bug - edge-hrana , bug-chyba - V skratke je to bug, ktorý nespôsobí žiadne zranenia len keď dopadnete na hranu nejakého predmetu (napr. krabice). Na rozdiel od Jump bugu je výhodnejší pád z väčšej výšky aby ste sa mohli dôkladne nasmerovať presne na hranu predmetu.
  • Bugy v mapách - je ich obrovské množstvo, ktoré sú pri ClanWaroch a v oficiálnych súťažiach zakázané. Jedná sa najmä o chodenie po textúrach mapy, hádzanie granátu ktorý sa po určitom čase sám "vystrelí" a podobne. Väčšinou si nevystačíte sami, potrebujete kolegu ktorý Vám dá "stupáka" alebo Vás prehodí cez strechu (najznámejší takýto bug je v mape cs_assault).
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

A zase tu máme semienko ktoré nevie čo píše.

(Zgurviak Zelený., 9. 3. 2017 9:26)

Ahoj ty mištug. TO čo si npísal zase za výmyseľ z rozprávky o Karkuľke.
Odkedy existujú v CSKU samohádzacé granáty? Mylslel som si že granát sa musí najskôr odisiť ako poklopec na rifliach ked ideš na WC. keby si chcel vedieť tak stupák nieje slovo ale volá sa to odborne "BOOST" takže môžeš akurát tak fajčiť handov. Nehraj sa tu na múdreho keď ani nevieš čo melieš ty bocián!

Pre P***televíziu Markázek Marik Šlahanský.

Qhy not refuze sor adiogos.

Akaru idua defluoi.

Le doy Gracias a Dios!

Seruska ty žabiak zgurviag.